Biz, Her Şeyin Farkındayız!

Geçmişte bir olduğumuz, iri ve diri olduğumuz koca bir coğrafyayla, kardeşlerimizle bugün, aynı havzada tekrar buluşmamıza vesile olacağı için çok önemsediğimiz bir organizasyon var bu ay. 17-26 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Sultanahmet Medresesi’nde Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri düzenleniyor.

Mostar Dergisi Mart 2017 Editörden

Editörden – Davut Bayraklı 

Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Terör saldırıları, Suriye ve Halep derken devlet ve millet olarak bugün, dünden daha fazla bir olmaya, birlik olmaya ihtiyacımız var. Sınırımızda yaşanan drama sessiz kalmayan halkımız, dış güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarına karşı da devletinin yanında durmaya devam ediyor. Yaşadığımız kış iklimi bile bu sene çok çetin ve sert geçiyor. Tüm zorluklara rağmen tarihî misyonumuzun farkında olmak bizim için çok önemli. Dünyaya demokrasi ihraç etmek isteyen, sömürmeyi düşündüğü yere demokrasi götürmeye çalışan Batı dünyası, hem kendi sınırlarında hem de dünyanın geri kalan bölümünde kaos oluşturuyor ve bu sunî kaostan beslenmeye devam ediyor. Onlar sanıyor ki, bizler hiçbir şeyin farkında değiliz. Türkiye üzerinde hem ekonomik hem de kültürel olarak oynanan teröre karşı daha güçlü olarak ayaktayız. Biz, her şeyin farkındayız.

Geçmişte bir olduğumuz, iri ve diri olduğumuz koca bir coğrafyayla, kardeşlerimizle bugün, aynı havzada tekrar buluşmamıza vesile olacağı için çok önemsediğimiz bir organizasyon var bu ay. 17-26 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Sultanahmet Medresesi’nde Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri düzenleniyor. Devletimizin her türlü terörle mücadelesini desteklerken işin kültürel kısmında eksik kalan, doldurulması gereken yerinde elimizi taşın altına koyup zenginliklerimizi tekrar gün yüzüne çıkarmak istiyoruz. O yüzden Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri’ni önemsiyoruz ve okurlarımızla Sultanahmet Medresesi’nde buluşmak istiyoruz.