“FETÖ Kemalizmin Çocuğudur ve Kemalizm Her Zaman FETÖ’nün Önünü Açmıştır”

Batı, İki paralel din icat etti. Birisi ölümü gösterip sıtmaya mecbur etme. Diğeri de ölümü göstermek için bu Haricî mantığı üzerinden DEAŞ terörleriyle özleştirilen Neo-selefîlik. FETÖ ile de nihai noktasına geldi. Bu yapı hem İslâm’ı Protestanlaştırma, hem de İslâm’ı hayattan uzaklaştırarak hormonlu müslümanlar icat etme projesidir. Oysa İslâm, hayatın kendisi demektir! İslâm’ın olmadığı yerde hayattan bahsedilemez!

Mostar Dergisi Temmuz 2017 Söyleşi / Yusuf Kaplan

Söyleşi / Davut Bayraklı – Mehmet Erikli

Hocam, 15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde aradan geçen bu süreye baktığınızda ne oldu, ne değişti sizce?

15 Temmuz’un ayak sesleri önceden duyuldu ve işitildi. Bir şekilde geliyordu. Bunu birkaç anlamda söylüyorum. Batı Medyası, özellikle Ting Tang strateji kuruluşları, haftalık, aylık haber yorum dergileri, Times, News Week, Economist gibi dergiler resmen darbenin gelişini haber veren bir sürü yorum yayınladılar. Dış medya bunu açık açık yazdı. Michael Rubin, darbe çağrısı yaptı. Ben darbe olacak diye üç ay önce Ülke TV’de söyledim ve bunu 15 Temmuz’dan sonra yayınladılar, önceden haber vermiştik, diye. Ben, orduda dört şebeke olduğunu söyledim: Amerikancılar, Avrupacılar, Kemalistler, Perinçek ve FETÖ şebekesi. Bir de ordu içinde azınlıkta kalan ve Tayyip Erdoğan’a bağlı olduğunu düşündüğüm bir grup.

Ordu içindeki darbeyi sizce kim yaptı?

Güzel bir soru. Aslında yine birlikte yaptılar. Şuan ipler biraz orduda, emniyette, yargıda, Kemalist-Perinçek ekibinin eline geçmek üzere. Bu önemli bir şey. İnsanlar bu söylemin FETÖ propagandası olduğunu söylüyor. Bu aşağılık bir şey. Ben bunu görüyorum. Arazide insanlar anlatıyor, savcılar anlatıyor, orduda çalışan askerler anlatıyor. Bizzat orada onlarla çalışan insanlar anlatıyor. Böyle bir tehlike var diye söyleyen insanı FETÖ’cü diye suçlayan adamın kendisi FETÖ’cüdür. Ama bizim müteyakkız olmamız lazım. Zihin olarak darbeyi, FETÖ’cülerin ya da Kemalistlerin yapması o kadar önemli değil. Birbirinden farkları yok. Çünkü, Gülenizm, Kemalizm’in çocuğudur. Protestanlaştırma projesidir. İslâm’dan devleti arındırdılar. İslâm’ı her yerden, hem devlet hayatından hem de millet hayatından tasfiye etmeye çalıştılar. Kültürden, sanattan, medyadan, üniversiteden, akademyadan, entelektüel hayattan tasfiye ettiler.

Yazının devamı; Mostar Dergisi Temmuz 2017 sayısında.