Bu Toprakların Kahramanları Bitmez

Güçlüden yana tavır alan, kişiliksiz, silik karakterli müntesiplerin omuzlarında yükselen hain örgüt, Anadolu insanını ve onun sahip olduğu Anadolu irfanını hesap edememişti. Son otuz yılda kontrolsüz büyüyen ve gelişen FETÖ, bu küçük hesap sapması nedeniyle yapmaya kalkıştığı işi, tüm yurt dışı desteklere rağmen yapamadı. Hepsinin bir hesabı vardı belki ama Allah’ın da bir hesabı olduğunu unutmuşlardı.

Mostar Dergisi Temmuz 2017 Editörden

Editörden / Davut Bayraklı

15 Temmuz 2016 tarihinde içinde yaşadığımız coğrafya ve nefes alıp verdiğimiz arz, tarihin hiçbir döneminde görmediği bir ihanete şahitlik etti. Ordu, bürokrasi, siyaset ve finans dörtgeninde kendisini konumlandıran FETÖ, Türkiye’nin geleceğine el koymak için harekete geçtiğinde hiç hesaba katmadığı bir şey oldu. Güçlüden yana tavır alan, kişiliksiz, silik karakterli müntesiplerin omuzlarında yükselen bu hain örgüt, Anadolu insanını ve onun sahip olduğu Anadolu irfanını hesap edememişti. Son otuz yılda kontrolsüz büyüyen ve gelişen FETÖ, bu küçük hesap sapması nedeniyle yapmaya kalkıştığı işi, tüm yurt dışı desteklere rağmen yapamadı. Hepsinin bir hesabı vardı belki ama Allah’ın da bir hesabı olduğunu unutmuşlardı. Tankları, topları, uçakları ve yeterince yerli ve işbirlikçi hainleri vardı. Bu kadar “var”ı olanlar sandılar ki her maddeye sahip olmakla her istedikleri olur. Ancak tankların, uçakların, silahların karşısına Anadolu irfanıyla çıkan Türk milleti, “Güçlünün yanında yer alan değil Allah’ın yanında olan kazanır” gerçeğini bir kere daha gösterdi.

İnsanı kemmiyet ölçüsünde görerek matematiksel sayılarla değerlendiren, istatistik verileriyle alın teri ve emeği ölçmeye kalkan, makineleşen bir yapı, samimiyetten uzağa düştükçe riyakâr, ikiyüzlü, silik kişilikli bireyler üreterek sahip olduğu kitlenin kontrolünü daha kolay yapmayı bu sayede de Türkiye üzerinde bir tahakküm alanı kurmayı umut ettiler. Türkiye’nin iradesine ve geleceğine ipotek koymaya kalkanlara 28 Şubat’ta merhum Muhsin Yazıcıoğlu gereken cevabı vermişti. 15 Temmuz 2016, geçmişten ders almayan ve akıllanmayanlar yine milletin iradesine ipotek koymaya kalkıştıklarında bu kez de karşılarında milyonları buldular. Bu topraklardaki hainler, bu toprakların kahramanlarının bitmeyeceğini öğrendiler, öğreniyorlar ve öğrenecekler.